Inżynieria Ruchu Morskiego - Marine Traffic Engineering

choose language

Odwiedza nas 26 gości

Zakłady

Projekt POIG Centrum Technologii Nawigacyjnych Na Potrzeby Innowacyjnej Gospodarki Morskiej

W ramach projektu „Centrum Technologii Nawigacyjnych Na Potrzeby Innowacyjnej Gospodarki Morskiej” nr POIG.02.01.00-32-142/08-00 utworzone zostały laboratoria: Dynamicznego pozycjonowania DP w wersji Advanced, Laboratorium innowacyjnych technologii elektronicznych (LITE) oraz laboratorium sieci i mobilnych technologii przesyłu danych (LSTPD).

Laboratorium DP (Dynamic Positioning) składający się z 2 konsoli Advanced DP oraz dodatkowych stanowisk. Jest to najlepiej wyposażony symulator DP w tej części Europy - możliwe jest szkolenie na wszystkich poziomach DP. Dodatkowo symulator jest zintegrowany z symulatorem mostka nawigacyjnego (www.cirm.am.szczecin.pl). Symulator będzie akredytowany przez DNV i NI w lutym 2011

STRONA SYMULATORA DP

Laboratorium LITE zawiera w swojej budowie jako główny element wyposażony mostek zintegrowany IBS spełniający wymogi właściwe IMO dot. wyposażenia statków morskich w tym m.in. Res. MSC.252(83), wraz z systemem symulacyjnym dla wszystkich podzespołów – umożliwiającym badanie stanu systemu mostka zintegrowanego na poziomie podstawowych interakcji pomiędzy komponentami. Jest to jedyny taki symulator w Europie.

Laboratorium LSTPD składa się z komputerowych symulatorów sieci przemysłowych stosowanych na statkach wraz z grupami elementów interfejsowych.

STRONA LITE I LSTPD

 

{gallery}DP{/gallery}