W dniu 21.03 i 22.03 nasi pracownicy dr inż. Andrzej Bąk oraz dr inż. Maciej Gucma uczestniczyli w dwóch  bardzo udanych imprezach branżowych w stolicy. Pierwszymi odwiedzonymi targami były targi pracy dla studentów zorganizowane na Politechnice Warszawskiej. Jako jedna z większych imprez tego typu zorganizowana dla studentów w stołecznych uczelniach przyciągały głównie wielką różnorodnością ofert pracy oraz zróżnicowaniem branżowym. Bardzo wysoki poziom organizacji oraz duża liczba wystawców były gwarantem sukcesu. 22.03 odbyły się targi Automaticon...

...największa impreza dla automatyków, robotyków oraz wszelkich branży pokrewnych. Ogromna liczba wystawiających oraz odwiedzających targi zagwarantowały sukces tej wystawie. Podczas targów zawiązano wstępnie współprace z dostawcami podzespołów związanych z nawigacja i kontrolą (jak np Farnell czy RS). Dość istotne zmiany które zaszły w ostatnim czasie na rynku mikro odbiorników GPS również nie pozostały niezauważone na tej imprezie. Firma microdis zaprezentowała rewolucyjne moduły uBlox5,  które poza ultra miniaturowymi wymiarami (29.5 x 18.9 x 2.84 mm) wspierają nie uruchomiony jeszcze system Galileo. Nowości oczywiście było znacznie więcej a najbardziej spektakularne(głównie z zakresu robotyki) nagraliśmy dla państwa i prezentujemy pod tym linkiem YOUTUBE.

Targi pracy na Politechnice Warszawskiej

Wizyta na Automaticon 2012