W dniu 15.06 w murach AM gościła delegacja firmy Qatargas - dostawcy skroplonego gazu LNG do Polski poprzez nowobudowany terminal w Świnoujściu. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele spółek zaangażowanych w budowę terminalu LNG - PLNG S.A.  PGNIG S.A. oraz Gaz System S.A. Celem wizyty było określenie możliwości współpracy przy badaniach ruchu gazowców Q-Flex wchodzących do terminalu LNG w Świnoujściu.

Przedstawiciele Qatargas zwiedzili Centrum Inżynierii Ruchu Morskiego, Centrum Technologii Nawigacyjnych oraz Europejskie Centrum Szkolenia LNG. Centra badawcze uczelni zostały bardzo wysoko ocenione przez jednego z największych dostawców gazu na Świecie, a kolejna wizyta zapowiedziana za ok 6 miesięcy będzie już powiązana z realizacją projektu 'FMBS (Full Mission Bridge Simulations) for LNG Terminal In Swinoujscie'.

{gallery}qatar{/gallery}